Username: 
  Password: 


Shown below is the list of accepted teams for the Spring 2020 Athena/Classic/Academy/GPL/RIAS tournament for the age group.

   
11U Boys Academy 62 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 11 AFC Lightning '09 Academy Newnan 0Y163-02AB1U-1101   Jeff Timmers
 12 AFC Lightning Landmark ‘09 Academy Fayetteville 0Y163-02AB1U-1102   Jeremiah Peavy
 13 AFC Lightning Troup 09 Hamilton 0Y163-02AB1U-1910   Patrick Potts
 14 AFU South 09B Academy Stockbridge 0Y110-02AB1U-0277   Carl Adjaho
 15 Alliance SC 09B Jefferson, GA 0Y221-02AB1U-1072   Wesley Johnson
 16 All-In FC 09 Sugar Hill Lawrenceville 0Y279-01AB1U-0076   Shaun Greenfield
 17 Ambush SC B09 Alpharetta 0Y105-01AB1U-0132   Ismail Satubalov
 18 Ambush SC B09 Alpharetta 0Y105-01AB1U-0132   Ismail Satubalov
 19 ATHENS UNITED 09 BOYS Bogart 0Y106-01AB1U-0005   Juan Bustamante
 110 ATL E Doraville Black09 Academy B11 Atlanta 0Y258-01AB1U-6640   Gustavo Duran
 111 ATL E Lilburn Elite09 Academy B11 Lawrenceville 0Y258-01AB1U-6636   Ariel Vasquez
 112 Atlanta Fire - U11 Boys Bronze (2009) Norcross 0Y110-02IB1U-0022   Chance Regina
 113 Atlanta Fire - U11 Boys Gold (2009) Duluth 0Y110-02OB1U-0007   Dane Chancey
 114 Atlanta Fire - U11 Boys Red (2009) Flowery Branch 0Y110-02IB1U-0027   Scott Anderson
 115 Atlanta Fire - U11 Boys Silver (2009) Chamblee 0Y110-02IB1U-0016   Trey Henderson
 116 BFC - '09B Black Atlanta 0Y302-03AB1U-0056   Wezly Barnard
 117 BFC - '09B Gold Roswell 0Y302-03AB1U-0027   Jon Akin
 118 BFC - '09B White Lilburn 0Y302-03AB1U-0068   Ebun Terry
 119 Camden Soccer - Bonner Kingsland 0Y140-01AB1U-1668   Jason Bonner
 120 CFA Correcami - B11U Calhoun 0Y265-04AB1U-0017   Roman Morales
 121 CFA Correcaminos - B11U - #2 Dalton 0Y265-04AB1U-0049   Angel Castrejon
 122 CFC Red Star - B11U Columbus 0Y154-02AB1U-0005   Joseph ''Briar'' Champion
 123 Chiefs Academy 11UB '09 Avondale Estates 0Y262-01AB1U-0010   Riley Sumpter
 124 DDYSC 09 Wolves Tucker 0Y159-01AB1U-0697   Richard Bennett
 125 Dekalb United jaguars 10 Stone Mountain 0Y152-55AB1U-4616   Melanie Bennett-Sims
 126 Effingham United '09B - B11U Newington 0Y161-01AB1U-0227   Stephen Davis
 127 GA Alliance FC 2009 Boys Kennesaw 0Y145-46AB1U-0038   Joey Syfert
 128 GA Rush B2009 Academy Alpharetta 0Y218-01AB1U-0015   German Rodriguez
 129 Georgia Express 09B Elite Gainesville 0Y238-01AB1U-5050   Luis Perez
 130 Georgia Impact SC 09B WOODSTOCK 0Y145-02AB1U-0028   Mirvad Causevic
 131 Georgia Storm 09B Academy Villa Rica 0Y280-02AB1U-0337   Sheldon McClendon
 132 IAFC 09 Boys Atlanta 0Y113-02AB1U-1346   John Downey
 133 Lanier Sharks 09B Gainesville 0Y188-02AB1U-0147   Martin Sanchez
 134 MAYS Buckhead 09B Blue - B11U Atlanta 0Y152-02AB1U-4642   Tim Kelley
 135 MAYS NW Cobb - B11U - White Austell 0Y152-01AB1U-4667   Orlin Cruz
 136 MJCCA Concorde Fire 2009 Boys White - B11U Atlanta 0Y109-01AB1U-7969   Glenn Frank
 137 MOBA-09 Boys Peachtree City 0Y314-01AB1U-0016   Mauricio Lopez
 138 MSC - B11U Elite Macon 0Y190-02AB1U-1072   Matthew Fuller
 139 MSC Boys U11 Premier Macon 0Y190-02AB1U-1062   Michael Lopez
 140 ND Alianza Soccer White 09 Acad. B11 Duluth 0Y199-01AB1U-5568   Adan Ramos
 141 NGA 09B Academy Dahlonega 0Y174-80AB1U-0014   Chris Adams
 142 NTH NASA 09 Academy Milton Milton 0Y198-05AB1U-0046   Alex Mahan
 143 NTH NASA 09 Academy MN/QP Kennesaw 0Y198-05AB1U-0047   Randall Blossom
 144 O.S.A. 11U Academy Roswell 0Y312-01AB1U-0036   Jeronimo Sanchez
 145 OconeeFC 11U Boys Watkinsville 0Y244-01AB1U-0013   Kevin Ayers
 146 PPA KSA 09 Pro-Profile - BU11 Tucker 0Y138-06AB1U-0101   Borfor Carr
 147 Pro-Profile All-In FC - Snellville B2009 Snellville 0Y279-01AB1U-1282   Charlie Morgan
 148 Rapids FC 11UB Academy Demorest 0Y201-01AB1U-0005   Jaime Gaspar
 149 Roswell 09 Boys Academy Roswell 0Y210-01AB1U-1294   Jeff Heidt
 150 RYSA Revolution 09 Blue Decatur 0Y208-03AB1U-0016   Desmond Edwards
 151 Sav United 09B Blue Savannah 0Y149-03AB1U-0022   Nathan Hanks
 152 Sav United 09B Premier Pooler 0Y149-03AB1U-0023   Richard Tutscheck
 153 Steamers FC - B11U Duluth 0Y167-01AB1U-0002   Kenny Costello
 154 TRAC Dalton Red Wolves Elite- B11U Dalton 0Y253-03AB1U-0019   Ivan Rivera
 155 Triumph 09 Boys Decatur 0Y132-33AB1U-0006   Ross Henderson
 156 TSC United Red Atlanta 0Y260-01AB1U-1033   Wayne Gaskin
 157 UFA 09B Cumming 0Y111-0DAB1U-7312   Don Schultz
 158 UFA Lawrenceville 09B Black Duluth 0Y111-16AB1U-0008   Francisco Ugarte
 159 UFA Milton U11B Academy (2009) Milton 0Y111-14AB1U-0055   Peter Vogt II
 160 UFA Mountains 09B False 0Y111-1MAB1U-0005   Enrique Valencia
 161 UFA Norcross 09B Anchorage 0Y111-12AB1U-2379   Barat Killian
 162 RHSC U11 Boys Academy Richmond Hill 0Y206-01AB1U-0009   Anibal Lopez
 163 YMCA Arsenal Rome - 2009 Boys Rome 0Y123-01AB1U-1338   Andy Edwards