Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic III White
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL II         00 0  0  0 0
 A10 : Triumph 06 Boys - CL III White         00 0  0  0 0
 A2 : Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White         00 0  0  0 0
 A3 : Ambush SC B06 Grey - CL III White         00 0  0  0 0
 A4 : UFA 06B White - CL III White         00 0  0  0 0
 A5 : GSA South 06 B White - CL III White         00 0  0  0 0
 A6 : GSA North 06B White - CL III White         00 0  0  0 0
 A7 : Effingham United 06B - B14U - CL III White         00 0  0  0 0
 A8 : Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL         00 0  0  0 0
 A9 : Steamers FC - 06B - Black - CL III White         00 0  0  0 0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419132  Bethesda Park  09:00 AM  Bute A9 vs A2Steamers FC - 06B - Black - CL III White   vs.Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White 
 419136  Henderson Park / Livsey Field  12:30 PM  6 A10 vs A1Triumph 06 Boys - CL III White   vs.Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White 
 419135  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A5GSA North 06B White - CL III White   vs.GSA South 06 B White - CL III White 
 419133  Briscoe Park   03:00 PM  6 A8 vs A3Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White   vs.Ambush SC B06 Grey - CL III White 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419166  Fowler Park  03:00 PM  7 A4 vs A10UFA 06B White - CL III White   vs.Triumph 06 Boys - CL III White 

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419137  West Jackson MS  10:45 AM  1 A2 vs A1Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White   vs.Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White 
 419139  Fowler Park  11:00 AM  6 A4 vs A8UFA 06B White - CL III White   vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White 
 419138  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A3 vs A9Ambush SC B06 Grey - CL III White   vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III White 
 419141  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A10GSA North 06B White - CL III White   vs.Triumph 06 Boys - CL III White 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419161  Briscoe Park   03:00 PM  6 A8 vs A10Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White   vs.Triumph 06 Boys - CL III White 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419142  Ocee Elementary  10:00 AM  1 A1 vs A3Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White   vs.Ambush SC B06 Grey - CL III White 
 419143  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A9 vs A4Steamers FC - 06B - Black - CL III White   vs.UFA 06B White - CL III White 
 419144  Sand Hill Park  03:00 PM  1 A7 vs A6Effingham United 06B - B14U - CL III White   vs.GSA North 06B White - CL III White 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419163  West Jackson MS  02:45 PM  1 A2 vs A6Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White   vs.GSA North 06B White - CL III White 
 419164  Webb Bridge Park  06:30 PM  1 A3 vs A5Ambush SC B06 Grey - CL III White   vs.GSA South 06 B White - CL III White 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419149  GSA  09:00 AM  Spen A5 vs A9GSA South 06 B White - CL III White   vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III White 
 419147  Fowler Park  11:00 AM  9 A4 vs A1UFA 06B White - CL III White   vs.Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White 
 419148  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A3 vs A2Ambush SC B06 Grey - CL III White   vs.Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White 
 419151  Henderson Park / Livsey Field  03:00 PM  6 A10 vs A7Triumph 06 Boys - CL III White   vs.Effingham United 06B - B14U - CL III White 
 419150  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A6 vs A8GSA North 06B White - CL III White   vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419140  GSA  01:00 PM  Schr A5 vs A7GSA South 06 B White - CL III White   vs.Effingham United 06B - B14U - CL III White 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419152  Ocee Elementary  12:00 AM  1 A1 vs A5Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White   vs.GSA South 06 B White - CL III White 
 419156  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A10 vs A3Triumph 06 Boys - CL III White   vs.Ambush SC B06 Grey - CL III White 
 419153  West Jackson MS  10:45 AM  1 A2 vs A4Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White   vs.UFA 06B White - CL III White 

Bracket - Saturday, April 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419165  TBD C   --    --  A9 vs A8Steamers FC - 06B - Black - CL III White   vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White 
 419162  Ocee Elementary  12:00 PM  1 A1 vs A7Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White   vs.Effingham United 06B - B14U - CL III White 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419171  TBD C   --    --  A10 vs A9Triumph 06 Boys - CL III White   vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III White 
 419170  GSA  11:00 AM  Spen A5 vs A4GSA South 06 B White - CL III White   vs.UFA 06B White - CL III White 
 419169  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A6 vs A3GSA North 06B White - CL III White   vs.Ambush SC B06 Grey - CL III White 
 419168  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A7 vs A2Effingham United 06B - B14U - CL III White   vs.Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White 
 419167  Briscoe Park   01:00 PM  6 A8 vs A1Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White   vs.Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419172  Ocee Elementary  05:00 PM  1 A1 vs A9Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White   vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III White 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419174  TBD C   --    --  A3 vs A7Ambush SC B06 Grey - CL III White   vs.Effingham United 06B - B14U - CL III White 
 419176  Henderson Park / Livsey Field  08:30 AM  6 A10 vs A5Triumph 06 Boys - CL III White   vs.GSA South 06 B White - CL III White 
 419175  Fowler Park  09:00 AM  9 A4 vs A6UFA 06B White - CL III White   vs.GSA North 06B White - CL III White 
 419173  West Jackson MS  10:45 AM  1 A2 vs A8Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White   vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White 

Bracket - Sunday, April 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419155  Briscoe Park   01:00 PM  6 A8 vs A7Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White   vs.Effingham United 06B - B14U - CL III White 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419158  GSA  11:00 AM  Schr A5 vs A2GSA South 06 B White - CL III White   vs.Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White 
 419160  Sand Hill Park  11:00 AM  1 A7 vs A9Effingham United 06B - B14U - CL III White   vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III White 
 419159  Fowler Park  03:00 PM  5 A4 vs A3UFA 06B White - CL III White   vs.Ambush SC B06 Grey - CL III White 
 419157  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A1GSA North 06B White - CL III White   vs.Concorde Fire 2006 Boys North Elite - B14U - CL III White 

Bracket - Sunday, May 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419134  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A7 vs A4Effingham United 06B - B14U - CL III White   vs.UFA 06B White - CL III White 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419154  TBD C   --    --  A9 vs A6Steamers FC - 06B - Black - CL III White   vs.GSA North 06B White - CL III White 
 419146  West Jackson MS  09:00 AM  1 A2 vs A10Alliance SC 06 Boy Premier - CL III White   vs.Triumph 06 Boys - CL III White 
 419145  Briscoe Park   03:00 PM  6 A8 vs A5Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III White   vs.GSA South 06 B White - CL III White