Username: 
  Password: 

Team Schedules - 13U Classic IV West
       



Bracket


ALL D


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 D1 : NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W          00 0  0  0 0
 D10 : UFA 07B White - CL IV W          00 0  0  0 0
 D11 : Ambush SC B07 Grey - CL IV W          00 0  0  0 0
 D2 : SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W          00 0  0  0 0
 D3 : BFC - 07B Black - CL IV W          00 0  0  0 0
 D4 : Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL           00 0  0  0 0
 D5 : IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W          00 0  0  0 0
 D6 : IAFC 07 Boys Silver - CL IV W          00 0  0  0 0
 D7 : Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W          00 0  0  0 0
 D8 : Roswell Santos White 07 - CL IV W          00 0  0  0 0
 D9 : SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W          00 0  0  0 0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417706  Arizona Avenue  08:30 AM  3 D5 vs D8IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W   vs.Roswell Santos White 07 - CL IV W 
 417704  Oglethorpe Salamone  10:00 AM  1 D3 vs D10BFC - 07B Black - CL IV W   vs.UFA 07B White - CL IV W 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417710  Fowler Park  09:00 AM  6 D10 vs D4UFA 07B White - CL IV W   vs.Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W 
 417733  Shakerag Elementary  11:45 AM  1 D7 vs D1Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W   vs.NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W 
 417709  Alpharetta North Park  01:00 PM  1 D11 vs D3Ambush SC B07 Grey - CL IV W   vs.BFC - 07B Black - CL IV W 
 417712  Grimes Bridge  01:00 PM  2 D8 vs D6Roswell Santos White 07 - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Silver - CL IV W 

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417715  Arizona Avenue  08:30 AM  1 D5 vs D10IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W   vs.UFA 07B White - CL IV W 
 417716  Arizona Avenue  10:00 AM  1 D6 vs D9IAFC 07 Boys Silver - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W 
 417717  Peachtree Ridge Park  12:30 PM  7 D7 vs D8Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W   vs.Roswell Santos White 07 - CL IV W 
 417714  Ridgeview Charter School  02:00 PM  1 D4 vs D11Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W   vs.Ambush SC B07 Grey - CL IV W 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417708  Noonday Park  01:00 PM  01 D1 vs D2NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W 
 417711  Galloway Athletic Complex  02:00 PM  1 D9 vs D5SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W 
 417707  Arizona Avenue  02:30 PM  1 D6 vs D7IAFC 07 Boys Silver - CL IV W   vs.Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W 
 417703  Galloway Athletic Complex  03:45 PM  1 D2 vs D11SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W   vs.Ambush SC B07 Grey - CL IV W 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417719  Galloway Athletic Complex  09:30 AM  1 D2 vs D3SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W   vs.BFC - 07B Black - CL IV W 
 417722  Galloway Athletic Complex  11:00 AM  1 D9 vs D7SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W   vs.Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W 
 417718  Noonday Park  01:00 PM  01 D1 vs D4NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W   vs.Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W 
 417720  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 D11 vs D5Ambush SC B07 Grey - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W 
 417721  Fowler Park  07:00 PM  9 D10 vs D6UFA 07B White - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Silver - CL IV W 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417735  Arizona Avenue  08:30 AM  1 D5 vs D3IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W   vs.BFC - 07B Black - CL IV W 
 417734  Arizona Avenue  11:30 AM  1 D6 vs D2IAFC 07 Boys Silver - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W 
 417736  Grimes Bridge  01:00 PM  1 D8 vs D11Roswell Santos White 07 - CL IV W   vs.Ambush SC B07 Grey - CL IV W 
 417737  Galloway Athletic Complex  04:00 PM  1 D9 vs D10SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W   vs.UFA 07B White - CL IV W 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417723  Arizona Avenue  08:30 AM  1 D5 vs D1IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W   vs.NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W 
 417724  Ridgeview Charter School  10:00 AM  1 D4 vs D2Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W 
 417727  Grimes Bridge  12:30 PM  2 D8 vs D9Roswell Santos White 07 - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W 
 417740  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 D3 vs D6BFC - 07B Black - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Silver - CL IV W 
 417726  Shakerag Elementary  04:00 PM  1 D7 vs D10Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W   vs.UFA 07B White - CL IV W 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417742  Webb Bridge Park  12:00 PM  1 D11 vs D9Ambush SC B07 Grey - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W 
 417739  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 D2 vs D7SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W   vs.Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W 
 417741  Ridgeview Charter School  02:00 PM  1 D4 vs D5Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W 
 417713  Oglethorpe Salamone  03:30 PM  1 D3 vs D1BFC - 07B Black - CL IV W   vs.NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417728  Noonday Park  09:00 AM  02 D1 vs D6NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Silver - CL IV W 
 417731  Webb Bridge Park  09:00 AM  1 D11 vs D7Ambush SC B07 Grey - CL IV W   vs.Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W 
 417729  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 D2 vs D5SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W 
 417732  Fowler Park  11:00 AM  10 D10 vs D8UFA 07B White - CL IV W   vs.Roswell Santos White 07 - CL IV W 
 417730  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 D3 vs D4BFC - 07B Black - CL IV W   vs.Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417738  Noonday Park  01:00 PM  02 D1 vs D8NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W   vs.Roswell Santos White 07 - CL IV W 
 417705  Ridgeview Charter School  05:00 PM  1 D4 vs D9Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417746  Arizona Avenue  08:30 AM  1 D6 vs D4IAFC 07 Boys Silver - CL IV W   vs.Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W 
 417743  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 D9 vs D1SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W   vs.NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W 
 417744  Grimes Bridge  12:30 PM  2 D8 vs D2Roswell Santos White 07 - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W 
 417747  Fowler Park  05:00 PM  10 D10 vs D11UFA 07B White - CL IV W   vs.Ambush SC B07 Grey - CL IV W 
 417745  Shakerag Elementary  05:15 PM  1 D7 vs D3Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W   vs.BFC - 07B Black - CL IV W 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417725  Arizona Avenue  11:30 AM  1 D6 vs D11IAFC 07 Boys Silver - CL IV W   vs.Ambush SC B07 Grey - CL IV W 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417749  Galloway Athletic Complex  12:00 AM  1 D2 vs D9SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W 
 417750  Oglethorpe Salamone  08:30 AM  1 D3 vs D8BFC - 07B Black - CL IV W   vs.Roswell Santos White 07 - CL IV W 
 417752  Arizona Avenue  10:00 AM  1 D5 vs D6IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Silver - CL IV W 
 417748  Noonday Park  11:00 AM  02 D1 vs D10NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W   vs.UFA 07B White - CL IV W 
 417751  Ridgeview Charter School  02:30 PM  1 D4 vs D7Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W   vs.Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 417753  TBD   --    --  D11 vs D1Ambush SC B07 Grey - CL IV W   vs.NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV W 
 417757  Shakerag Elementary  08:45 AM  1 D7 vs D5Georgia Express FC 07B Premier - CL IV W   vs.IAFC 07 Boys Bronze - CL IV W 
 417755  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 D9 vs D3SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV W   vs.BFC - 07B Black - CL IV W 
 417756  Grimes Bridge  10:45 AM  2 D8 vs D4Roswell Santos White 07 - CL IV W   vs.Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV W 
 417754  Fowler Park  05:00 PM  5 D10 vs D2UFA 07B White - CL IV W   vs.SSA Northside 07B Select Yellow 1 - CL IV W