Username: 
  Password: 

Team Schedules - 13U Classic II East
       



Bracket


ALL B


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B1 : Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E           00 0  0  0 0
 B10 : Rapids FC 13UB - CL II E           00 0  0  0 0
 B11 : Steamers FC - 07B - Elite - CL II E           00 0  0  0 0
 B12 : Triumph 07 Boys - CL II E           00 0  0  0 0
 B2 : UFA Norcross 07B Black - CL II E           00 0  0  0 0
 B3 : Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E           00 0  0  0 0
 B4 : BPSC 07 Elite- CL II E           00 0  0  0 0
 B5 : All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E           00 0  0  0 0
 B6 : GSA North 07B Red - CL II E           00 0  0  0 0
 B7 : GSA South 07 B Red - CL II E           00 0  0  0 0
 B8 : LSA 07B Navy - CL II E           00 0  0  0 0
 B9 : PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E           00 0  0  0 0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408852  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B6 vs B7GSA North 07B Red - CL II E   vs.GSA South 07 B Red - CL II E 
 408850  TBD C   --    --  B4 vs B9BPSC 07 Elite- CL II E   vs.PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E 
 408851  TBD C   --    --  B5 vs B8All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E   vs.LSA 07B Navy - CL II E 
 408848  Summerour Middle School  11:00 AM  1 B2 vs B11UFA Norcross 07B Black - CL II E   vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 
 408853  North Mount Carmel Park  01:00 PM  04 B1 vs B12Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E   vs.Triumph 07 Boys - CL II E 
 408849  Scott Hudgens Park  03:00 PM  3 B3 vs B10Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E   vs.Rapids FC 13UB - CL II E 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408858  Allen Creek  09:00 AM  2 B8 vs B6LSA 07B Navy - CL II E   vs.GSA North 07B Red - CL II E 
 408857  TBD C   --    --  B9 vs B5PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E   vs.All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E 
 408855  Bethesda Park  01:00 PM  Bute B11 vs B3Steamers FC - 07B - Elite - CL II E   vs.Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E 
 408859  GSA  01:00 PM  Schr B7 vs B12GSA South 07 B Red - CL II E   vs.Triumph 07 Boys - CL II E 
 408854  North Mount Carmel Park  03:00 PM  05 B1 vs B2Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E   vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E 
 408856  Rhodes Complex  03:00 PM  1 B10 vs B4Rapids FC 13UB - CL II E   vs.BPSC 07 Elite- CL II E 

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408861  TBD C   --    --  B4 vs B11BPSC 07 Elite- CL II E   vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 
 408865  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 B12 vs B2Triumph 07 Boys - CL II E   vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E 
 408863  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B6 vs B9GSA North 07B Red - CL II E   vs.PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E 
 408862  TBD C   --    --  B5 vs B10All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E   vs.Rapids FC 13UB - CL II E 
 408864  GSA  11:00 AM  Spen B7 vs B8GSA South 07 B Red - CL II E   vs.LSA 07B Navy - CL II E 
 408860  Bunten Road Park  01:00 PM  2 B3 vs B1Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E   vs.Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408880  Bunten Road Park  09:00 AM  2 B3 vs B4Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E   vs.BPSC 07 Elite- CL II E 
 408881  Bethesda Park  01:00 PM  Bute B11 vs B7Steamers FC - 07B - Elite - CL II E   vs.GSA South 07 B Red - CL II E 
 408878  North Mount Carmel Park  03:00 PM  04 B1 vs B6Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E   vs.GSA North 07B Red - CL II E 
 408879  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 B2 vs B5UFA Norcross 07B Black - CL II E   vs.All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408866  TBD C   --    --  B1 vs B4Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E   vs.BPSC 07 Elite- CL II E 
 408867  TBD C   --    --  B2 vs B3UFA Norcross 07B Black - CL II E   vs.Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E 
 408868  Bethesda Park  09:00 AM  Bute B11 vs B5Steamers FC - 07B - Elite - CL II E   vs.All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E 
 408870  TBD C   --    --  B9 vs B7PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E   vs.GSA South 07 B Red - CL II E 
 408871  Henderson Park / Livsey Field  02:30 PM  6 B12 vs B8Triumph 07 Boys - CL II E   vs.LSA 07B Navy - CL II E 
 408869  Rhodes Complex  03:00 PM  1 B10 vs B6Rapids FC 13UB - CL II E   vs.GSA North 07B Red - CL II E 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408887  Allen Creek  11:00 AM  2 B8 vs B11LSA 07B Navy - CL II E   vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408872  TBD C   --    --  B5 vs B1All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E   vs.Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E 
 408873  TBD C   --    --  B4 vs B2BPSC 07 Elite- CL II E   vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E 
 408875  GSA  09:00 AM  Schr B7 vs B10GSA South 07 B Red - CL II E   vs.Rapids FC 13UB - CL II E 
 408877  Bunten Road Park  11:00 AM  2 B3 vs B12Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E   vs.Triumph 07 Boys - CL II E 
 408874  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 B6 vs B11GSA North 07B Red - CL II E   vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 
 408876  Allen Creek  01:00 PM  3 B8 vs B9LSA 07B Navy - CL II E   vs.PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408885  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B6 vs B2GSA North 07B Red - CL II E   vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E 
 408886  TBD C   --    --  B5 vs B3All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E   vs.Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E 
 408889  Granite  01:30 PM  1 B12 vs B4Triumph 07 Boys - CL II E   vs.BPSC 07 Elite- CL II E 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408884  GSA  09:00 AM  Schr B7 vs B1GSA South 07 B Red - CL II E   vs.Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E 
 408882  Rhodes Complex  01:00 PM  1 B10 vs B8Rapids FC 13UB - CL II E   vs.LSA 07B Navy - CL II E 
 408883  TBD C   --    --  B9 vs B12PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E   vs.Triumph 07 Boys - CL II E 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408890  TBD C   --    --  B1 vs B8Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E   vs.LSA 07B Navy - CL II E 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408888  TBD C   --    --  B9 vs B10PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E   vs.Rapids FC 13UB - CL II E 

Bracket - Saturday, April 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408892  Scott Hudgens Park  09:00 AM  3 B3 vs B6Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E   vs.GSA North 07B Red - CL II E 
 408893  TBD C   --    --  B4 vs B5BPSC 07 Elite- CL II E   vs.All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E 
 408891  Summerour Middle School  11:00 AM  1 B2 vs B7UFA Norcross 07B Black - CL II E   vs.GSA South 07 B Red - CL II E 
 408894  TBD C   --    --  B11 vs B9Steamers FC - 07B - Elite - CL II E   vs.PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408896  TBD C   --    --  B9 vs B1PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E   vs.Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E 
 408899  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B6 vs B4GSA North 07B Red - CL II E   vs.BPSC 07 Elite- CL II E 
 408897  Allen Creek  01:00 PM  1 B8 vs B2LSA 07B Navy - CL II E   vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E 
 408901  TBD C   --    --  B5 vs B12All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E   vs.Triumph 07 Boys - CL II E 
 408900  Rhodes Complex  03:00 PM  1 B10 vs B11Rapids FC 13UB - CL II E   vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408898  GSA  01:00 PM  Schr B7 vs B3GSA South 07 B Red - CL II E   vs.Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E 
 408895  Granite  03:00 PM  1 B12 vs B10Triumph 07 Boys - CL II E   vs.Rapids FC 13UB - CL II E 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408902  TBD C   --    --  B1 vs B10Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E   vs.Rapids FC 13UB - CL II E 
 408905  TBD C   --    --  B4 vs B7BPSC 07 Elite- CL II E   vs.GSA South 07 B Red - CL II E 
 408903  Summerour Middle School  11:00 AM  1 B2 vs B9UFA Norcross 07B Black - CL II E   vs.PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E 
 408904  Bunten Road Park  11:00 AM  2 B3 vs B8Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E   vs.LSA 07B Navy - CL II E 
 408906  TBD C   --    --  B5 vs B6All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E   vs.GSA North 07B Red - CL II E 
 408907  TBD C   --    --  B11 vs B12Steamers FC - 07B - Elite - CL II E   vs.Triumph 07 Boys - CL II E 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408908  TBD C   --    --  B11 vs B1Steamers FC - 07B - Elite - CL II E   vs.Atlanta Fire United South 07B Premier - CL II E 
 408912  GSA  09:00 AM  Schr B7 vs B5GSA South 07 B Red - CL II E   vs.All-In FC 2007 Georgia Union - CL II E 
 408910  TBD C   --    --  B9 vs B3PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E   vs.Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E 
 408909  Rhodes Complex  11:00 AM  1 B10 vs B2Rapids FC 13UB - CL II E   vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E 
 408913  Granite Complex  03:15 PM  1 B12 vs B6Triumph 07 Boys - CL II E   vs.GSA North 07B Red - CL II E 
 408911  Allen Creek  05:45 PM  2 B8 vs B4LSA 07B Navy - CL II E   vs.BPSC 07 Elite- CL II E