Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic II Black
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black            00 0  0  0 0
 A10 : UFA 06B Gold - CL II Black            00 0  0  0 0
 A11 : UFA Mountains 06B Black - CL II Black            00 0  0  0 0
 A12 : ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black            00 0  0  0 0
 A13 : TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black            00 0  0  0 0
 A2 : GSA North 06B Red - CL II Black            00 0  0  0 0
 A3 : Ambush SC B06 White - CL II Black            00 0  0  0 0
 A4 : Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Bla            00 0  0  0 0
 A5 : MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black            00 0  0  0 0
 A6 : MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black            00 0  0  0 0
 A7 : NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black            00 0  0  0 0
 A8 : NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black            00 0  0  0 0
 A9 : UFA 06B Black - CL II Black            00 0  0  0 0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418923  TBD C   --    --  A6 vs A9MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black   vs.UFA 06B Black - CL II Black 
 418919  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A2 vs A13GSA North 06B Red - CL II Black   vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black 
 418976  Scott Hudgens Park  01:00 PM  3 A4 vs A7Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black   vs.NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418949  North Mount Carmel Park  01:00 PM  05 A1 vs A6Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black   vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black 
 418954  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A11 vs A9UFA Mountains 06B Black - CL II Black   vs.UFA 06B Black - CL II Black 
 418944  Scott Hudgens Park  03:15 PM  3 A4 vs A2Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black   vs.GSA North 06B Red - CL II Black 

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418925  North Mount Carmel Park  03:17 AM  04 A1 vs A2Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black   vs.GSA North 06B Red - CL II Black 
 418928  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  3 A11 vs A5UFA Mountains 06B Black - CL II Black   vs.MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black 
 418927  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A12 vs A4ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black 
 418926  Calhoun Soccer Complex  11:00 AM  3 A13 vs A3TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black   vs.Ambush SC B06 White - CL II Black 
 418929  Fowler Park  01:00 PM  6 A10 vs A6UFA 06B Gold - CL II Black   vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black 
 418930  Fowler Park  03:00 PM  6 A9 vs A7UFA 06B Black - CL II Black   vs.NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418958  Riverline Park  01:00 PM  5 A8 vs A13NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black   vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black 
 418959  Fowler Park  01:00 PM  7 A9 vs A12UFA 06B Black - CL II Black   vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black 
 418935  Noonday Park  03:00 PM  01 A7 vs A10NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black   vs.UFA 06B Gold - CL II Black 
 418951  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A3 vs A4Ambush SC B06 White - CL II Black   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418933  TBD C   --    --  A5 vs A12MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black   vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black 
 418934  TBD C   --    --  A6 vs A11MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black   vs.UFA Mountains 06B Black - CL II Black 
 418936  Riverline Park  11:00 AM  5 A8 vs A9NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black   vs.UFA 06B Black - CL II Black 
 418931  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A3 vs A1Ambush SC B06 White - CL II Black   vs.Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black 
 418932  Scott Hudgens Park  05:00 PM  3 A4 vs A13Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black   vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418956  TBD C   --    --  A6 vs A2MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black   vs.GSA North 06B Red - CL II Black 
 418957  TBD C   --    --  A5 vs A3MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black   vs.Ambush SC B06 White - CL II Black 
 418985  TBD C   --    --  A1 vs A12Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black   vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black 
 418960  Fowler Park  05:00 PM  10 A10 vs A11UFA 06B Gold - CL II Black   vs.UFA Mountains 06B Black - CL II Black 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418937  TBD C   --    --  A1 vs A4Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black 
 418938  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A2 vs A3GSA North 06B Red - CL II Black   vs.Ambush SC B06 White - CL II Black 
 418940  Holland Sports Complex  10:30 AM  4 A12 vs A6ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black   vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black 
 418941  Rock Creek Sports Complex  11:00 AM  3 A11 vs A7UFA Mountains 06B Black - CL II Black   vs.NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black 
 418939  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A13 vs A5TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black   vs.MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black 
 418942  Fowler Park  01:00 PM  6 A10 vs A8UFA 06B Gold - CL II Black   vs.NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418964  Bunten Road Park  11:00 AM  2 A4 vs A5Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black   vs.MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black 
 418986  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A2 vs A11GSA North 06B Red - CL II Black   vs.UFA Mountains 06B Black - CL II Black 
 418987  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A3 vs A10Ambush SC B06 White - CL II Black   vs.UFA 06B Gold - CL II Black 
 418955  Noonday Park  03:00 PM  02 A7 vs A1NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black   vs.Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418943  TBD C   --    --  A5 vs A1MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black   vs.Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black 
 418945  TBD C   --    --  A6 vs A13MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black   vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black 
 418948  Fowler Park  11:00 AM  9 A9 vs A10UFA 06B Black - CL II Black   vs.UFA 06B Gold - CL II Black 
 418946  Noonday Park  01:00 PM  02 A7 vs A12NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black   vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black 
 418947  Riverline Park  01:00 PM  5 A8 vs A11NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black   vs.UFA Mountains 06B Black - CL II Black 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418989  TBD C   --    --  A5 vs A8MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black   vs.NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black 
 418991  Lakeshore Park  08:15 AM  1 A13 vs A1TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black   vs.Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black 
 418990  TBD C   --    --  A6 vs A7MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black   vs.NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black 
 418988  Scott Hudgens Park  09:00 AM  3 A4 vs A9Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black   vs.UFA 06B Black - CL II Black 
 418993  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A11 vs A3UFA Mountains 06B Black - CL II Black   vs.Ambush SC B06 White - CL II Black 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418953  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A12 vs A8ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black   vs.NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black 
 418994  Fowler Park  11:00 AM  6 A10 vs A4UFA 06B Gold - CL II Black   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418961  TBD C   --    --  A1 vs A8Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black   vs.NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black 
 418963  TBD C   --    --  A3 vs A6Ambush SC B06 White - CL II Black   vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black 
 418966  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A12 vs A10ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black   vs.UFA 06B Gold - CL II Black 
 418965  Lakeshore Park  09:30 AM  1 A13 vs A9TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black   vs.UFA 06B Black - CL II Black 
 418962  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A2 vs A7GSA North 06B Red - CL II Black   vs.NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418920  TBD Athena   --    --  A3 vs A12Ambush SC B06 White - CL II Black   vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black 
 418921  Scott Hudgens Park  09:00 AM  3 A4 vs A11Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black   vs.UFA Mountains 06B Black - CL II Black 
 418924  Noonday Park  01:00 PM  03 A7 vs A8NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black   vs.NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black 
 418995  Fowler Park  01:00 PM  9 A9 vs A5UFA 06B Black - CL II Black   vs.MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418970  TBD C   --    --  A6 vs A4MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black 
 418971  Fowler Park  11:00 AM  9 A10 vs A13UFA 06B Gold - CL II Black   vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black 
 418972  Rock Creek Sports Complex  11:00 AM  3 A11 vs A12UFA Mountains 06B Black - CL II Black   vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black 
 418968  Riverline Park  11:00 AM  5 A8 vs A2NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black   vs.GSA North 06B Red - CL II Black 
 418969  Noonday Park  01:00 PM  02 A7 vs A3NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black   vs.Ambush SC B06 White - CL II Black 
 418967  Fowler Park  01:00 PM  9 A9 vs A1UFA 06B Black - CL II Black   vs.Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black 

Bracket - Sunday, April 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418922  TBD C   --    --  A5 vs A10MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black   vs.UFA 06B Gold - CL II Black 
 418979  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A11 vs A1UFA Mountains 06B Black - CL II Black   vs.Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black 
 418992  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 A12 vs A2ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black   vs.GSA North 06B Red - CL II Black 
 418996  Riverline Park  01:00 PM  5 A8 vs A6NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black   vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418973  TBD C   --    --  A1 vs A10Atlanta Fire United South 06B Elite - CL II Black   vs.UFA 06B Gold - CL II Black 
 418975  TBD C   --    --  A3 vs A8Ambush SC B06 White - CL II Black   vs.NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black 
 418978  Lakeshore Park  09:30 AM  1 A13 vs A11TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black   vs.UFA Mountains 06B Black - CL II Black 
 418977  TBD C   --    --  A5 vs A6MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black   vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL II Black 
 418974  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A2 vs A9GSA North 06B Red - CL II Black   vs.UFA 06B Black - CL II Black 

Bracket - Sunday, May 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418952  Lakeshore Park  03:00 AM  1 A13 vs A7TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black   vs.NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black 
 418982  Riverline Park  12:00 PM  5 A8 vs A4NTH-Smyrna 2006 Boys - CL II Black   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL II Black 
 418950  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A2 vs A5GSA North 06B Red - CL II Black   vs.MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418981  TBD C   --    --  A9 vs A3UFA 06B Black - CL II Black   vs.Ambush SC B06 White - CL II Black 
 418980  Fowler Park  11:00 AM  10 A10 vs A2UFA 06B Gold - CL II Black   vs.GSA North 06B Red - CL II Black 
 418984  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A12 vs A13ATHENS UNITED 06 BLACK - CL II Black   vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL II Black 
 418983  Noonday Park  03:00 PM  02 A7 vs A5NTH NASA 06 Premier MN/QP - CL II Black   vs.MAYS Sudamerica - 06B - Premier - CL II Black