Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic II Red
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL B


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B1 : Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II            00 0  0  0 0
 B10 : UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red           00 0  0  0 0
 B11 : Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red           00 0  0  0 0
 B12 : Liberty 06 Blue - CL II Red           00 0  0  0 0
 B2 : Chiefs Premier 06 - CL II Red           00 0  0  0 0
 B3 : Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red           00 0  0  0 0
 B4 : MSC 2006 Elite - CL II Red           00 0  0  0 0
 B5 : GSA South 06 B Red - CL II Red           00 0  0  0 0
 B6 : Roswell Santos Red 06 - CL II Red           00 0  0  0 0
 B7 : SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red           00 0  0  0 0
 B8 : OconeeFC 14U Boys - CL II Red           00 0  0  0 0
 B9 : AFC Lightning 06 Gold - CL II Red           00 0  0  0 0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418780  Bluesprings Sports Ranch  12:00 PM  2 B12 vs B1Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red 
 418775  Wade Walker Park  01:00 PM  9 B11 vs B2Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red   vs.Chiefs Premier 06 - CL II Red 
 418779  Midway Park - Decatur  01:00 PM  1 B7 vs B6SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 
 418776  Friendly City Park  03:00 PM  4 B10 vs B3UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 
 418778  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A B8 vs B5OconeeFC 14U Boys - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 
 418777  McCurry Park  05:00 PM  22 B9 vs B4AFC Lightning 06 Gold - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418808  TBD C   --    --  B7 vs B11SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red 
 418783  Macon Soccer Complex  02:00 PM  1 B4 vs B10MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 
 418810  Bluesprings Sports Ranch  03:00 PM  2 B12 vs B9Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.AFC Lightning 06 Gold - CL II Red 
 418813  Badger Creek Complex  06:00 PM  3 B3 vs B5Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418784  GSA  09:00 AM  Spen B5 vs B9GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.AFC Lightning 06 Gold - CL II Red 
 418782  Badger Creek Complex  10:30 AM  1 B3 vs B11Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red 
 418786  Bluesprings Sports Ranch  01:30 PM  2 B12 vs B7Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 
 418785  Grimes Bridge  02:15 PM  1 B6 vs B8Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.OconeeFC 14U Boys - CL II Red 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418815  Friendly City Park  01:00 PM  4 B10 vs B9UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.AFC Lightning 06 Gold - CL II Red 
 418832  Midway Park - Decatur  01:00 PM  1 B7 vs B4SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 
 418787  Ocee Elementary  04:00 PM  1 B1 vs B3Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418788  TBD C   --    --  B11 vs B4Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 
 418812  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 B2 vs B6Chiefs Premier 06 - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 
 418789  Friendly City Park  03:00 PM  4 B10 vs B5UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 
 418791  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A B8 vs B7OconeeFC 14U Boys - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418814  TBD C   --    --  B11 vs B8Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red   vs.OconeeFC 14U Boys - CL II Red 
 418806  GSA  09:00 AM  Spen B5 vs B2GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.Chiefs Premier 06 - CL II Red 
 418819  Grimes Bridge  02:45 PM  2 B6 vs B3Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418795  GSA  11:00 AM  Schr B5 vs B11GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red 
 418797  Midway Park - Decatur  11:30 AM  1 B7 vs B9SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.AFC Lightning 06 Gold - CL II Red 
 418794  Badger Creek Complex  01:30 PM  1 B3 vs B2Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.Chiefs Premier 06 - CL II Red 
 418796  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B10Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 
 418798  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A B8 vs B12OconeeFC 14U Boys - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418799  Woodlands Park  10:00 AM  1 B1 vs B5Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 
 418809  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A B8 vs B10OconeeFC 14U Boys - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418801  TBD C   --    --  B11 vs B6Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 
 418803  McCurry Park  09:00 AM  21 B9 vs B8AFC Lightning 06 Gold - CL II Red   vs.OconeeFC 14U Boys - CL II Red 
 418804  Bluesprings Sports Ranch  12:00 PM  2 B12 vs B3Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 
 418802  Friendly City Park  01:00 PM  4 B10 vs B7UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418792  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 B2 vs B12Chiefs Premier 06 - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red 
 418821  McCurry Park  02:00 PM  21 B9 vs B11AFC Lightning 06 Gold - CL II Red   vs.Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418800  Pleasantdale Park  10:00 AM  2 B2 vs B4Chiefs Premier 06 - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 

Bracket - Sunday, April 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418823  Woodlands Park  10:00 AM  1 B1 vs B9Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red   vs.AFC Lightning 06 Gold - CL II Red 

Bracket - Saturday, April 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418816  Macon Soccer Complex  01:00 PM  1 B4 vs B12MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418818  Midway Park - Decatur  12:00 PM  1 B7 vs B2SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.Chiefs Premier 06 - CL II Red 
 418822  Friendly City Park  01:00 PM  4 B10 vs B12UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red 
 418820  GSA  05:00 PM  Spen B5 vs B4GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 
 418817  Oconee Veterans Park  06:00 PM  A B8 vs B1OconeeFC 14U Boys - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418781  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 B2 vs B1Chiefs Premier 06 - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red 
 418807  Macon Soccer Complex  05:00 PM  1 B4 vs B3MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 

Bracket - Wednesday, April 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418811  Woodlands Park  07:00 PM  1 B1 vs B7Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 

Bracket - Friday, April 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418793  Macon Soccer Complex  07:30 PM  1 B4 vs B1MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418825  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B3 vs B7Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 
 418827  TBD C   --    --  B11 vs B10Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 
 418828  Bluesprings Sports Ranch  12:00 PM  2 B12 vs B5Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 
 418824  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 B2 vs B8Chiefs Premier 06 - CL II Red   vs.OconeeFC 14U Boys - CL II Red 
 418826  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 B4 vs B6MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 

Bracket - Sunday, April 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418836  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 B2 vs B10Chiefs Premier 06 - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 
 418805  Grimes Bridge  02:45 PM  2 B6 vs B1Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red 
 418838  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 B4 vs B8MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.OconeeFC 14U Boys - CL II Red 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418830  McCurry Park  11:00 AM  22 B9 vs B2AFC Lightning 06 Gold - CL II Red   vs.Chiefs Premier 06 - CL II Red 
 418829  Friendly City Park  01:00 PM  4 B10 vs B1UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red 
 418833  Grimes Bridge  02:15 PM  1 B6 vs B5Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 
 418834  Bluesprings Sports Ranch  04:30 PM  2 B12 vs B11Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red 
 418831  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A B8 vs B3OconeeFC 14U Boys - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 

Bracket - Sunday, May 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418790  McCurry Park  02:00 PM  22 B9 vs B6AFC Lightning 06 Gold - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418835  TBD C   --    --  B1 vs B11Concorde Fire 2006 Boys West Black - B14U - CL II Red   vs.Clarkston FC 2007-2008 Boys - CL II Red 
 418837  TBD C   --    --  B3 vs B9Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.AFC Lightning 06 Gold - CL II Red 
 418839  GSA  09:00 AM  Spen B5 vs B7GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 
 418840  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B12Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red