Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic I
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : LEGION FC 2006 ELITE - CL I             00 0  0  0 0
 A10 : UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I             00 0  0  0 0
 A11 : SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I             00 0  0  0 0
 A12 : Alliance SC-Gainesville 06B - CL I             00 0  0  0 0
 A13 : YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I             00 0  0  0 0
 A14 : IAFC 06 Boys Premier - CL I             00 0  0  0 0
 A2 : ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I             00 0  0  0 0
 A3 : BFC - 06B Black - CL I             00 0  0  0 0
 A4 : Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL              00 0  0  0 0
 A5 : Georgia Storm 06B Elite - CL I             00 0  0  0 0
 A6 : MOBA-06 Boys - CL I             00 0  0  0 0
 A7 : Rapids FC 14UB - CL I             00 0  0  0 0
 A8 : RYSA Revolution 06 Blue - CL I             00 0  0  0 0
 A9 : UFA Norcross 06B Red - CL I             00 0  0  0 0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418489  TBD C   --    --  A5 vs A10Georgia Storm 06B Elite - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 
 418492  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A1 vs A14LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 
 418491  Rhodes Complex  02:00 PM  1 A7 vs A8Rapids FC 14UB - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418487  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 A3 vs A12BFC - 06B Black - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418488  Ocee Elementary  04:00 PM  1 A4 vs A11Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I   vs.SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418511  TBD C   --    --  A11 vs A7SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.Rapids FC 14UB - CL I 
 418512  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A10 vs A8UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418523  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 A3 vs A4BFC - 06B Black - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418496  TBD C   --    --  A11 vs A5SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 
 418499  Arizona Avenue  08:15 AM  3 A14 vs A8IAFC 06 Boys Premier - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418498  Summerour Middle School  09:00 AM  1 A9 vs A7UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.Rapids FC 14UB - CL I 
 418495  West Jackson MS  12:30 PM  1 A12 vs A4Alliance SC-Gainesville 06B - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 
 418494  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A13 vs A3YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.BFC - 06B Black - CL I 
 418497  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A10 vs A6UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I   vs.MOBA-06 Boys - CL I 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418534  Arizona Avenue  11:30 AM  1 A14 vs A4IAFC 06 Boys Premier - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 
 418522  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A2 vs A5ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 
 418500  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 A3 vs A1BFC - 06B Black - CL I   vs.LEGION FC 2006 ELITE - CL I 
 418517  Rhodes Complex  01:00 PM  1 A7 vs A12Rapids FC 14UB - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418531  RYSA  02:00 PM  Fou A8 vs A13RYSA Revolution 06 Blue - CL I   vs.YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I 
 418519  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A9 vs A10UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418502  TBD C   --    --  A5 vs A12Georgia Storm 06B Elite - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418505  RYSA  09:30 AM  Fou A8 vs A9RYSA Revolution 06 Blue - CL I   vs.UFA Norcross 06B Red - CL I 
 418506  Arizona Avenue  10:00 AM  1 A14 vs A2IAFC 06 Boys Premier - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 
 418504  Rhodes Complex  11:00 AM  1 A7 vs A10Rapids FC 14UB - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 
 418501  Ocee Elementary  12:00 PM  1 A4 vs A13Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I   vs.YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I 
 418503  MOBA Academy  01:00 PM  1 A6 vs A11MOBA-06 Boys - CL I   vs.SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418567  TBD C   --    --  A5 vs A8Georgia Storm 06B Elite - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418521  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A1 vs A6LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.MOBA-06 Boys - CL I 
 418486  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A2 vs A13ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I   vs.YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I 
 418566  Ocee Elementary  02:00 PM  1 A4 vs A9Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I   vs.UFA Norcross 06B Red - CL I 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418572  TBD C   --    --  A11 vs A3SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.BFC - 06B Black - CL I 
 418510  West Jackson MS  09:00 AM  1 A12 vs A6Alliance SC-Gainesville 06B - CL I   vs.MOBA-06 Boys - CL I 
 418507  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 A1 vs A4LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 
 418509  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A13 vs A5YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 
 418513  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A9 vs A14UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418530  TBD C   --    --  A5 vs A3Georgia Storm 06B Elite - CL I   vs.BFC - 06B Black - CL I 
 418563  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A1 vs A12LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418569  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 A13 vs A14YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 
 418529  MOBA Academy  04:00 PM  2 A6 vs A2MOBA-06 Boys - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 
 418533  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A10 vs A11UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I   vs.SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418514  TBD C   --    --  A5 vs A1Georgia Storm 06B Elite - CL I   vs.LEGION FC 2006 ELITE - CL I 
 418516  MOBA Academy  10:00 AM  1 A6 vs A13MOBA-06 Boys - CL I   vs.YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I 
 418515  Ridgeview Charter School  12:00 PM  1 A4 vs A2Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 
 418520  Oglethorpe Salamone  02:30 PM  1 A3 vs A14BFC - 06B Black - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418518  RYSA  12:00 PM  Fou A8 vs A11RYSA Revolution 06 Blue - CL I   vs.SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I 
 418570  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 A13 vs A1YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.LEGION FC 2006 ELITE - CL I 
 418550  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A2 vs A9ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I   vs.UFA Norcross 06B Red - CL I 
 418568  MOBA Academy  03:00 PM  1 A6 vs A7MOBA-06 Boys - CL I   vs.Rapids FC 14UB - CL I 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418525  West Jackson MS  09:00 AM  1 A12 vs A8Alliance SC-Gainesville 06B - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418524  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A13 vs A7YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.Rapids FC 14UB - CL I 

Bracket - Saturday, April 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418532  Summerour Middle School  09:00 AM  1 A9 vs A12UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418565  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 A3 vs A10BFC - 06B Black - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418535  TBD C   --    --  A1 vs A8LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418541  TBD C   --    --  A11 vs A14SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 
 418538  Ridgeview Charter School  10:00 AM  1 A4 vs A5Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 
 418490  MOBA Academy  10:00 AM  1 A6 vs A9MOBA-06 Boys - CL I   vs.UFA Norcross 06B Red - CL I 
 418540  West Jackson MS  10:45 AM  1 A12 vs A10Alliance SC-Gainesville 06B - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 
 418536  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A2 vs A7ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I   vs.Rapids FC 14UB - CL I 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418574  Summerour Middle School  09:00 AM  1 A9 vs A5UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 
 418575  RYSA  12:00 PM  Fou A8 vs A6RYSA Revolution 06 Blue - CL I   vs.MOBA-06 Boys - CL I 
 418573  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A10 vs A4UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 
 418571  West Jackson MS  01:30 PM  1 A12 vs A2Alliance SC-Gainesville 06B - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 
 418576  Rhodes Complex  03:30 PM  1 A7 vs A14Rapids FC 14UB - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418547  TBD C   --    --  A11 vs A12SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418548  TBD C   --    --  A5 vs A14Georgia Storm 06B Elite - CL I   vs.IAFC 06 Boys Premier - CL I 
 418542  Summerour Middle School  09:00 AM  1 A9 vs A1UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.LEGION FC 2006 ELITE - CL I 
 418543  RYSA  11:00 AM  Fou A8 vs A2RYSA Revolution 06 Blue - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 
 418545  MOBA Academy  12:00 PM  1 A6 vs A4MOBA-06 Boys - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 
 418544  Rhodes Complex  02:30 PM  1 A7 vs A3Rapids FC 14UB - CL I   vs.BFC - 06B Black - CL I 
 418546  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A10 vs A13UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I   vs.YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I 

Bracket - Sunday, April 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418528  Rhodes Complex  01:00 PM  1 A7 vs A1Rapids FC 14UB - CL I   vs.LEGION FC 2006 ELITE - CL I 
 418539  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 A13 vs A9YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.UFA Norcross 06B Red - CL I 
 418564  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A2 vs A11ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I   vs.SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I 
 418537  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 A3 vs A6BFC - 06B Black - CL I   vs.MOBA-06 Boys - CL I 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418549  TBD C   --    --  A1 vs A10LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 
 418553  TBD C   --    --  A6 vs A5MOBA-06 Boys - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 
 418551  Oglethorpe Salamone  10:00 AM  1 A3 vs A8BFC - 06B Black - CL I   vs.RYSA Revolution 06 Blue - CL I 
 418555  Arizona Avenue  11:30 AM  1 A14 vs A12IAFC 06 Boys Premier - CL I   vs.Alliance SC-Gainesville 06B - CL I 
 418554  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A13 vs A11YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I   vs.SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I 
 418552  Ridgeview Charter School  04:00 PM  1 A4 vs A7Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I   vs.Rapids FC 14UB - CL I 

Bracket - Sunday, May 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418526  TBD C   --    --  A11 vs A9SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.UFA Norcross 06B Red - CL I 
 418527  Arizona Avenue  11:30 AM  1 A14 vs A10IAFC 06 Boys Premier - CL I   vs.UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I 
 418493  TBD Athena   --    --  A1 vs A2LEGION FC 2006 ELITE - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418556  TBD C   --    --  A11 vs A1SSA Chelsea 06B Select Blue - CL I   vs.LEGION FC 2006 ELITE - CL I 
 418559  RYSA  09:30 AM  Fou A8 vs A4RYSA Revolution 06 Blue - CL I   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Elite - B14U - CL I 
 418561  West Jackson MS  10:45 AM  1 A12 vs A13Alliance SC-Gainesville 06B - CL I   vs.YMCA Arsenal Rome 2006 Boys - CL I 
 418562  Arizona Avenue  01:00 PM  1 A14 vs A6IAFC 06 Boys Premier - CL I   vs.MOBA-06 Boys - CL I 
 418558  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A9 vs A3UFA Norcross 06B Red - CL I   vs.BFC - 06B Black - CL I 
 418557  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A10 vs A2UFA Lawrenceville 06B Premier - CL I   vs.ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I 
 418560  Rhodes Complex  04:30 PM  1 A7 vs A5Rapids FC 14UB - CL I   vs.Georgia Storm 06B Elite - CL I 

Bracket - Sunday, May 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418508  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A2 vs A3ATHENS UNITED 06 GOLD - CL I   vs.BFC - 06B Black - CL I